Zestaw ELISA do oznaczania alergenów – migdał

Test ELISA na alergeny migdała

Zestaw ELISA do oznaczania alergenów – migdał

Neogen® Zestaw ELISA do wykrywania białek obecnych w migdałach jest przeznaczony do detekcji ilościowej białek migdała w wodzie pochodzącej z ostatniego etapu płukania w systemie CIP (Clean-in-place), próbkach środowiskowych, surowcach i w żywności przetworzonej.

Ilość produktów:
Dodaj do oferty

Zestaw testowy ELISA na białko migdałowe jest mikropłytkowym testem ELISA typu sandwich, używanym do ilościowej analizy niskich poziomów resztek migdałów w produktach spożywczych, składnikach, płukankach do czyszczenia w miejscu (CIP) oraz próbkach środowiskowych w formacie 96-dołkowym. Ilość białka w próbce można określić na podstawie krzywej standardowej, skonstruowanej z użyciem standardów o znanym stężeniu i dostosowanej do rozcieńczenia próbki.

Specyfikacja Wartość
Analit Migdały
Platforma ELISA
Typ wyniku Ilościowy
Zakres oznaczania 1,00 ppm białka migdałowego –
27,00 ppm białka migdałowego
Czas testu 50 minut
Warunki przechowywania 2-8°C
Ilość w opakowaniu 96 testów
Wymiary opakowania 22,50 cm x 11,00 cm x 13,00 cm
Waga opakowania 0,51 kg

Zestaw ELISA na białko migdałowe wykorzystuje metodę ELISA typu sandwich. Docelowe białko obecne w próbce reaguje ze specyficznymi przeciwciałami, które zostały adsorbowane na powierzchni dołków mikropłytkowych polistyrenowych. Po usunięciu niezwiązanych białek przez płukanie, dodawane są przeciwciała sprzężone z peroksydazą chrzanową (HRP). Przeciwciało oznaczone enzymatycznie tworzy kompleksy z wcześniej związanym białkiem docelowym. Po drugim etapie płukania enzym związany z immunosorbentem jest wykrywany przez dodanie substratu chromogennego, 3,3’,5,5’-tetrametylobenzydyny (TMB). Rozwój koloru w wyniku tej reakcji enzymatycznej jest bezpośrednio proporcjonalny do stężenia białka docelowego w badanej próbce; w związku z tym, absorbancja przy 450 nm jest miarą stężenia białka docelowego w próbce testowej. Ilość białka w próbce testowej można określić na podstawie krzywej standardowej, skonstruowanej z użyciem standardów o znanym stężeniu i dostosowanej do rozcieńczenia próbki.